Міжнародна співпраця






МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ КАФЕДРИ ІНФОРМАТИКИ

У 2009–2011 рр. започатковано організацію «Українсько-німецьких бізнес-форумів». Під час форумів було узгоджено тему науково-дослідної роботи з лабораторією фірми BOSH та GMDH UNILINK м. Дрезден (керівник – проф. Кузьомін О.Я.).

У 2015 році з університетами міст Вільдау, Аалена, Ганноверу та Дрездена було укладено меморандуми про співпрацю та про мобільність студентів, аспірантів, викладачів та наукових співробітників кафедри.

У 2015 році, разом з університетами м. Дрездена (Німеччина), м. Києва (національним університетом «КПІ», національним університетом ім. Т.Г. Шевченко, КМА), м. Миколаєва, взято участь у проєкті DAAD щодо удосконалення навчального процесу EVA N°370.

У 2013–2018 рр. кафедра приймає участь у проекті ЄС Темпус «Мережа випускників-підприємців» (544521-TEMPUS-1-2013-1-DE-TEMPUS-SMHES).

У 2014-2015 р – наукові стажування співробітників кафедри у Саутгемптонському університеті, (Великобританія, м Саутгемптон), програма міжнародних обмінів «Erasmus Mundus» Action 2 (ACTIVE 2014). Доцент Піщухіна О.О. отримала грант на індивідуальну мобільність в рамках програми міжнародних академічних обмінів «Erasmus Mundus» Action 2 (ACTIVE 2014).

З 2015 року студенти приймали участь у програмі ERASMUS Key Action 1 Mobility project for higher education students and staff.

За цією програмою у 2015 році пройшли навчання студенти Ткаченко Б. та Лисенко М.

Докладніше інформація на сайті http://notforkuzi.dev4.me/ru/news

У грудні 2016 р. кафедрою завершено роботу за грантом від Британської Ради, партнер проекту – Саутгемптонський університет, Великобританія (University of Southampton, Great Britain), назва проекту - «Internationalising Higher Education», термін виконання – з 01.03.2016 по 31.12.2016, об’єм фінансування 2300£.

У 2016/2017 навчальному році студенти кафедри Інформатики Астаппєв О.О. (гр. ІНФм-16-1) та Толмачова Т.В. (гр. ІНФм-16-1) проходили навчання в університеті-партнері проєкту університету ім.Лейбніца (м. Ганновер, ФРН) за програмою одержання подвійного диплома магістра напрямку «Інформатика» в рамках європейського проєкту ERASMUS+ (KA1 – Erasmus Mundus Joint Master Degrees 2016), та стали учасниками програми з одержання подвійного диплома магістра напрямку «Інформатика» в рамках європейського проєкту ERASMUS+ (KA1 – Erasmus Mundus Joint Master Degrees 2016), партнер проєкту – університет ім. Лейбніца (м. Ганновер, ФРН) .

У 2017 році Тетяна Толмачова та Олег Астаппєв захистили наукові роботи за програмою магістратури у ХНУРЕ по спеціальності «Комп’ютерні науки» за ОП «Інформатика» та одночасно навчались у магістратурі університету м. Ганновер за фахом «Інформаційні технології та інформаційні системи» (ITIS). Брали участь у виконанні робіт лабораторії L3S за Європейським проєктом 7RP і отримали високу оцінку від професора В.Нейдла. За результатами участі в проекті студентів та із урахуванням набутого досвіду студентами в практичній підготовці розробляються спеціальні методичні вказівки для проходження переддипломної практики в університеті м. Ганновер.

Особливістю участі студентів за програмою ERASMUS за спеціальністю «Комп’ютерні науки» є те, що студенти попередньо проходили стажування, а потім переддипломну практику в лабораторії L3S університету ім. Лейбніца м. Ганновер під керівництвом проф. В. Нейдла, а потім навчалися за програмою ERASMUS.

За програмою Key Action 107 Mobility for Learners and staff higher education student and staff mobility завершили навчання та наукові дослідження студенти: Шматько Олександр (ЕППм-17-1), Андрєєв Костянтин (ЕРС-13-1), Палеха Андрій (ІНФм-17-1), Каракуліна Марія (ІНФм-17-),Трембовецький Єгор (ІНФм-18-2) та Долгоп’ятенко Ганна (БМІм-18).

З 22 по 31 травня 2018 року професор Кузьомін О.Я. відвідав м. Ганновер для узгодження навчальних програм для організації обміну студентами та навчання за програмою «Подвійних дипломів». Підготовлено матеріали для подачі заявок на конкурс проєктів за програмою ERASMUS та DAAD із лабораторією L3S (професор В. Нейдл) та лабораторією професора Б. Гласмахер університету м. Ганновер.

У 2018 році доцент Піщухіна О.О. пройшла академічне стажування від Саутгемптонського університету, Великобританія та отримала грант Британської Ради, програма «Internasionalising Higher Education»

У 2019 році студенти Палеха Андрій та Каракуліна Марія вступили до магістратури університету м. Ганновер за спеціальністю «Геоінформатика»

За цей період за міжнародною програмою пройшли навчання 15 студентів. Захищено англійською мовою 8 дипломів бакалаврів за спільною тематикою університетів м. Ганновер та ХНУРЕ.