Кафедра інформатики Комп'ютерні науки

Студент

Сучасний період розвитку суспільства характеризується змінами, які зачіпають всі сфери життєдіяльності людини. Швидкий темп соціально-економічних перетворень в країні, зміна ціннісних орієнтацій в суспільстві, збільшується обсяг інформації і намітилася тенденція до розширення управлінських функцій у професійній діяльності обусловили зміну вимог, що пред'являються суспільством до системи вищої професійної освіти в питаннях підготовки майбутніх фахівців.Сьогодні, як ніколи, набувають практичну значимість вміння фахівця адекватно сприймати складні життєві ситуації, правильно їх оцінювати, швидко адаптуватися до нових пізнавальних ситуацій, цілеспрямовано переробляти наявну інформацію, шукати і доповнювати її відсутньої, знати закономірності її оптимального використання, прогнозувати результати діяльності, використовуючи свій інтелектуальний і творчий потенціал.У матеріалах Болонського семінару (Словенія, 2004 р Берген, 2005 р. Та ін) відзначається, що вища освіта має ставати все більш конкурентоспроможною, а тому знання швидко застарівають, це протиріччя може бути подолано за допомогою гнучкої системи освіти. На кожному рівні навчання необхідно розвивати у студентів творче мислення, дослідницькі вміння, без яких важко як продовжувати освіту, так і реалізовуватися на ринку праці.

 

У зв'язку з цим сучасний фахівець повинен володіти не тільки необхідною сумою фундаментальних і спеціальних знань, а й певними навичками творчого вирішення практичних завдань, постійно підвищувати свою кваліфікацію, швидко адаптуватися до мінливих умов. Всі ці якості необхідно формувати у вузі. Виховуються вони через активну участь студентів у науково-дослідній роботі, яка на сучасному етапі набуває все більшого значення і перетворюється в один з основних компонентів професійної підготовки майбутнього фахівця.

 

Підготовка студентів до науково-дослідницької діяльності відображена в федеральних державних освітніх стандартах (ФДОС) і є обов'язковою складовою частиною моделі фахівця вищої професійної освіти.

Публикация Индекс
Наукова робота

Оголошення

Останнi новини

 • 09 Лютого, 2021

  13 лютого о 10:00 Харківський національний університет радіоелектроніки гостинно відчиняє свої двері і запрошує до себе на "День знайомства з ХНУРЕ"

  Це новий формат Дня відкритих дверей онлайн на каналі NURE TV.

  Подробнее...

 • 26 Грудня, 2020

  Харківський національний університет радіоелектроніки запрошує школярів, батьків, вчителів і всіх охочих на NURE Winter Holidays 2021.

  Харківський національний університет радіоелектроніки запрошує школярів, батьків, вчителів і всіх охочих на NURE Winter Holidays 2021.

  Подробнее...

 • 27 Листопада, 2020

  Харківський національний університет радіоелектроніки запрошує 6 грудня о 10:00 на День відкритих дверей «On-line NURE», який буде транслюватися в онлайн режимі на каналі NureTV.

  Харківський національний університет радіоелектроніки запрошує 6 грудня о 10:00 на День відкритих дверей «On-line NURE», який буде транслюватися в онлайн режимі на каналі NureTV.

   

  Подробнее...

 • 20 Листопада, 2020

  20 листопада 2020 року Вченою радою ХНУРЕ затверджено результати засідання конкурсної комісії з підведення підсумків конкурсу «Найкращий науковий, науково-педагогічний працівник ХНУРЕ – 2020» у чотирьох категоріях, перемогу у яких здобули 23 особи

  Науково-педагогічні працівники кафедри інформатики щороку беруть
  участь у зазначеному конкурсі та отримують перемогу за різними
  категоріями. Цей рік не став виключенням.
  Наші колеги-переможці 2020 року:
  1. Професор Гороховатський В.О. (категорія доктори, професори, снс).
  2. Доцент Творошенко І.С. (категорія кандидати наук, доценти, мнс).
  3. Доцент Кобилін О.А. (категорія кандидати наук, доценти, мнс).
  4. Інженер Ляшенко В.В. (категорія інші працівники).
  Шановні колеги, прийміть від кафедри щирі вітання та побажання не
  зупинятися на досягнутому і рухатися тільки вперед!!!

  Подробнее...

 • 12 Листопада, 2020

  Доцент кафедри Кобилін Олег Анатолійович прослухав та успішно закінчив онлайн курс компанії GlobalLogic “Принципи гнучкої роботи. Agile для викладачів”

  Метою курсу було вивчення та опанування основних інструментів ІТ-проектами та створення нових кейсів для студентів. 
  Теми курсу:
  Життєвий цикл розробки програмного забезпечення від традиційних моделей до Agile.
  Командоутворення і ролі: динаміка, підбір. Як зібрати успішну команду.
  Робота в розподілених Agile-командах і Scrum-мітинги.
  Agile Leadership — як змінити парадигму мислення та досягти нових результатів 
   

  Подробнее...

 • Усi новини