Кафедра інформатики Комп'ютерні науки

Студент

Обсяг дисципліни 3 кредитів ECTS,

лекцій 16 годин, практичних занять 4 год., лабораторних занять 12 год., форма контролю – залік.

1. В умовах постійного зростання, в яких знаходяться багато компаній, будь-які ексцеси, пов'язані з втратою важливих даних, є неприпустимими. У зв'язку з цим постійно зростає попит на фахівців, що володіють знаннями з проектування, забезпечення ефективного функціонування, працездатності, конфіденційності та безпеки класичних і віртуалізованних систем зберігання даних підприємств.

2. Основною метою викладання дисципліни є придбання спеціальних знань і умінь, необхідних для проектування, розробки, впровадження, обслуговування і підтримки мереж зберігання даних, що складають основу будь-якої інформаційної системи, використовуючи принципи побудови класичних і віртуалізованних інфраструктур.

У процесі вивчення даної дисципліни розглядаються принципи побудови та використання систем і мереж зберігання даних. Програма курсу заснована на міжнародній академічній програмі компанії EMC - світового лідера в області зберігання і управління інформацією. Основна мета програми EMC Academic Alliance - навчання слухачів теорії та практиці зберігання даних, інсталяції та технічної підтримки систем зберігання.

3. В результаті вивчення матеріалу слухачі отримають уявлення про ідеологію систем зберігання даних. Програма курсу включає в себе теми, що охоплюють поняття "Безперервності Бізнесу", "Архівування", "Резервного копіювання" і "Зберігання", що дають уявлення про формування великомасштабних, захищених і високопродуктивних середовищ зберігання і обробки даних. Розглядаються аспекти проектування і розробки систем зберігання, оцінки вартості комплексних рішень та сукупну вартість володіння, формуються практичні навички по інсталяції, конфігурації і підтримки СГД.

4. В рамках курсу вивчаються основні види надання хмарних видів послуг - IT як послуга (ITaaS), платформа (PaaS) як послуга і програмне забезпечення як послуга (SaaS). Також курс охоплює основні типи розгортання хмарних рішень: гібридне хмара, приватна хмара, публічне хмара, спільне хмара. Визначаються основні бізнес-передумови для використання того чи іншого виду розгортання хмарної системи.

В курсі розглядаються рішення компаній EMC, VMware і VCE для забезпечення безперервності роботи бізнесу, динамічного розподілу навантаження, віртуалізації та створення хмарної інфраструктури, орієнтовані на ринки малого, середнього і великого бізнесу.

5. Взаємозв’язок з дисциплінами: Інтелектуальні інформаційні системи, Аналіз даних.

Забезпечуючі дисципліни:
Мови викладання:
  • Украинский
  • Русский
  • Курсова робота:
  • Немає
  • Оцiнювання:
  • 1 семестр - зачет
  • Методички по курсу

    Усi дисципліни